dwoje nurków ubranych w sprzęt nurkowy gotowych do wejścia do wody

Nurkowanie i kursy nurkowe są naszą pasją od ponad 30 lat.

 Kursy nurkowe oferowane przez Centrum Nurkowe "SHARK" odbywają się według standardów szkolenia największej federacji nurkowej na świecie jaką jest PADI. Wydawane przez nas certyfikaty stanowią przepustkę do nurkowania w akwenach wodnych  na całym świecie.  

logo federacji nurkowej padiZa pośrednictwem swoich Instruktorów PADI wydaje rocznie więcej certyfikatów nurkowych niż wszystkie inne federacje nurkowe na świecie razem wzięte.
Rozpoczynając kurs nurkowy w naszym Centrum Nurkowym masz dostęp do perfekcyjnie przygotowanych przez PADI materiałów szkoleniowych takich jak podręczniki, filmy i prezentacje multimedialne. Dzięki temu kurs nurkowania jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy.

Ujednolicone standardy szkoleniowe sprawiają, że nie ma znaczenia w jakim miejscu na kuli ziemskiej odbędziesz kurs, ponieważ będzie on przeprowadzony w ten sam sposób. Jedyną różnicą mogą być tylko warunki środowiskowe czyli temperatura i przejrzystość wody oraz flora i fałna występująca w wodzie.

W swojej ofercie posiadamy kursy i programy nurkowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szeroką gamę specjalizacji nurkowych.

Progamy nurkowe dla dzieci od 8 roku życia:

Kursy nurkowe dla dzieci i dorosłych:

Kursy specjalistyczne czyli specjalizacje nurkowe:

Jesteśmy elastyczni, więc na pewno znajdziesz dogodny dla siebie termin szkolenia. Zapraszamy do zapoznania się z terminami szkoleń w naszym Centrum Nurkowym na nadchodzący sezon. Sprawdź terminy kursów nurkowych.

 

Jak zacząć nurkowanie? To bardzo proste - skontaktuj się z nami.

Zacznij swoją przygodę z nurkowaniem już dziś! Nasze Centrum Nurkowe umożliwi Tobie zdobycie międzynarodowych uprawnień nurkowych największej organizacji nurkowej na świecie jaką jest PADI.

Dzięki uprawnieniom nurkowym federacji PADI będziesz mógł nurkować, wypożyczać sprzęt i korzystać z Baz Nurkowych na całym świecie.

Aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem nigdy nie jest za późno. Limity wiekowe dotyczą tylko dzieci. W federacji nurkowej PADI mogą one rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem już w wieku ośmiu lat podczas zajęć na basenie pod bezpośrednim nadzorem instruktora. Dzieci dziesięcioletnie mogą przystąpić już do kursu podstawowego zwanego OWD junior ( Open Water Diver junior). Górny limit wiekowy nie występuje i jeżeli pozwala na to zdrowie, nurkować można nawet w wieku "mocno dojrzałym".

Niemniej jednak aby to było przyjemne i bezpieczne, przed przystąpieniem do szkolenia należy wykonać kilka drobnych czynności:

 

1. Wizyta u lekarza rodzinnego lub sportowego.

Aby bezpiecznie nurkować trzeba posiadać dobry ogólny stan zdrowia. Wizyta u lekarza rodzinnego pozwoli rozwiać wszystkie niejasności ( w większości federacji nurkowych aby przystąpić do kursu wymagane jest zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do nurkowania - w federacji PADI również.)

 

2. Posiadać pozwolenie rodziców lub prawnych opiekunów.

W przypadku gdy do kursu chce przystąpić osoba niepełnoletnia na pierwsze zajęcia lub spotkanie organizacyjne musi przyjść z rodzicem lub prawnym opiekunem który wyrazi zgodę i złoży swój podpis na dokumentach rejestracyjnych uczestnika kursu.

 

3. Wybrać odpowiednie Centrum Nurkowe.

Przed rozpoczęciem szkolenie należy dokładnie sprawdzić czy Centrum Nurkowe spełnia podstawowe standardy i w rezultacie spełni Twoje oczekiwania.

  • Instruktor prowadzący szkolenie powinien mieć ważny status nauczycielski i oczywiście odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie.
  • Materiały szkoleniowe. W cenę kursu powinien być wliczony podręcznik do nauki własnej. Poza podręcznikiem w czasie kursu powinny być wykorzystywane inne materiały w postaci multimediów np. filmy szkoleniowe. Połączenie podczas szkolenia wykładów, filmów i nauki z podręcznikiem ułatwia przyswajanie wiedzy.
  • Bardzo ważną rzeczą jest sprzęt używany podczas szkoleń. Podstawowym standardem międzynarodowym we wszystkich federacjach jest używanie nowoczesnego sprzętu który gwarantuje nam bezpieczeństwo i wygodę. W skład takiego minimum podczas szkolenia wchodzi: ABC ( maska, płetwy, fajka), skafander nurkowy o grubości dopasowanej do temperatury wody, kamizelka wypornościowa ( BCD) w odpowiednim rozmiarze , butla - zbiornik sprężonego powietrza o odpowiedniej pojemności, automat oddechowy wraz z oktopusem i konsolom wskazującą poziom powietrza w butli oraz głębokość. Jeżeli jakieś Centrum nurkowe podczas szkolenia nie używa takiego sprzętu to łamie standardy szkoleniowe i jest niewiarygodne.
  • Centrum nurkowe w którym planujecie rozpocząć kurs powinno mieć dobrze rozwiązaną logistykę. Od tego uzależniony jest czas szkolenia, komfort psychiczny kursantów, wygoda oraz bezpieczeństwo podczas szkolenia. Bardzo ważną czynnikiem jest posiadanie przez Centrum Nurkowe własnej bazy nurkowej w której odbywają się nurkowania szkoleniowe. Profesjonalna baza nurkowa gwarantuje maximum bezpieczeństwa podczas szkoleń.
  • Czy po zakończeniu kursu mamy możliwość dalszej edukacji nurkowej. Kurs podstawowy dla większości to tylko wstęp do przygody z nurkowaniem. Profesjonalne Centrum nurkowe powinno posiadać w swojej ofercie kursy aż do asystenta instruktora oraz szeroki wachlarz specjalizacji nurkowych. Dzięki temu Będziecie mogli rozwijać swoje umiejętności nurkowe pod okiem znanych wam instruktorów.
  • No i na koniec czy Centrum gwarantuje Wam to co najważniejsze - dostęp do nurkowania na różnych akwenach w okolicy w kraju i na świecie, bo przecież po to uczycie się nurkować aby penetrować w raz z przyjaciółmi akweny wodne na całym świecie i cieszyć się widokiem podwodnej fauny i flory. Dobre Centrum nurkowe zorganizuje dla Was wyprawy po kraju i za granicę na egzotyczne akweny wodne oraz imprezy integracyjne dla całych rodzin.

 

4. Umiejętności pływackie

Aby przystąpić do podstawowego kursu nurkowania, należy wykazać się podstawowymi umiejętnościami pływackimi. Najczęściej sprawdzian umiejętności pływackich odbywa się w czasie pierwszych zajęć.

 

Do zobaczenia na kursie nurkowania.