czworo dzieci w sprzęcie nurkowym w basenie

Program nurkowy Komando Foki - Seal Team oraz Master Seal Team - nurkowanie dla dzieci

Program nurkowy Komando Foki - Seal Team PADI to wspaniała nurkowa przygoda dla dzieci od 8 roku życia, polegająca na odbyciu 15 ekscytujących podwodnych misji.

Każda misja to nowa przygoda i nowe wyzwania uczące zasad bezpiecznego nurkowania, koleżeńskości, pracy zespołowej oraz szacunku dla podwodnego świata. Zajęcia odbywają się na basenie w kompletnym sprzęcie nurkowym pod bezpośrednim nadzorem doświadczonego instruktora.logo komando foki

PADI Seal Team podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy to 5 misji podwodnych, podczas których dzieci uczą się podstaw bezpiecznego nurkowania i po ich ukończeniu zostają przyjęci do grona PADI Seal Team.

Drugi etap to 10 tematycznych podwodnych misji czyniących z dzieci małych specjalistów. Po zakończeniu drugiego etapu, dzieci uzyskują prestiżowy tytuł PADI Master Seal Team.

 

Czego się nauczysz?

W pierwszym etapie zajęć nurkowych, podczas pięciu misji Komando Foki nauczysz się zasad bezpiecznego nurkowania oraz poznasz dokładnie sprzęt nurkowy w którym będziesz nurkować. Zobaczysz jakie to proste i fascynujące doświadczenie móc oddychać pod wodą.

Przeczytaj co dokładnie będziesz robić podczas pierwszych misji:

Misja 1. Zapoznasz się ze sprzętem nurkowym, poznasz zasady bezpiecznego nurkowania i zrobisz swój pierwszy oddech pod wodą, którego nigdy nie zapomnisz.

Misja 2. Będąc w zanurzeniu nauczysz się oczyszczania automatu oddechowego z wody oraz poznasz znaki nurkowe dzięki którym można komunikować się pod wodą.

Misja 3. Poznasz podstawy pływalności, nauczysz się oczyszczania maski z wody oraz dzielenia się powietrzem z innym nurkiem.

Misja 4. To dalsza kontrola pływalności dzięki której zawiśniesz w toni jak kosmonauta w przestrzeni kosmicznej oraz nauczysz się odnajdywania automatu.

Misja 5. Podczas tej misji będziemy oczyszczać fajkę z wody oraz zamieniać fajkę na automat.

Po zakończeniu 5 misji zostaniesz członkiem PADI Seal Team i otrzymasz przepustkę do kolejnych 10 mistrzowskich misji dla wtajemniczonych. Po odbyciu wszystkich 10 nurkowań zostaniesz Mistrzem Komando Foki - PADI Master Seal Team

 

 Mistrz Komando Foki - PADI Master Seal Team

Podczas tego programu nurkowego odbędziesz 10 super podwodnych misji. Każda misja to nowa, wciągająca nurkowa przygoda. logo komando foki

Misja 1. Identyfikacja podwodnych stworzeń. Nauczysz się rozpoznawać popularne stworzenia morskie i jeziorne.

Misja 2. Specjalista środowiskowy. Poznasz zagadnienia segregacji śmieci, skąd się biorą i które z nich najczęściej możesz spotkać pod wodą oraz dowiesz się jak dbać o podwodne środowisko.

Misja 3. Specjalista przestrzeni kosmicznej. Podczas podwodnej zabawy poczujesz się jak astronauta w przestrzeni kosmicznej, bo takie odczucie daje zawiśnięcie w toni. Czy wiesz, że astronauci przed lotem w kosmos ćwiczą pod wodą?

Misja 4. Specjalista nawigacji. Poznasz działanie kompasu i nauczysz się go używać pod wodą. Zobaczysz jakie to proste i skuteczne.

Misja 5. Specjalista nocny. Poznasz smak nurkowania nocnego i użyjesz podwodnej latarki.

Misja 6. Specjalista bezpieczeństwa. Nauczysz się jak w razie potrzeby pomóc partnerowi na powierzchni oraz pod wodą.

Misja 7. Poszukiwanie i wydobywanie. posiądziesz umiejętność poszukiwań pod wodą oraz bezpieczne wydobywania ich na powierzchnię wody. Podczas tej misji poczujesz się jak łowca skarbów.

Misja 8. Nurkowanie w ABC czyli w masce, płetwach i fajce. Poznasz tajniki nurkowania na bezdechu.

Misja 9. Specjalista podwodnej fotografii. Lubisz robić zdjęcia? Teraz z łatwością zrobisz je pod wodą. Nakręcisz również swój pierwszy podwodny film.

Misja 10. Nurek wrakowy. Dowiesz się czym są wraki i jak bezpiecznie nurkować w ich okolicy. Zbudujesz pod wodą wraz z kolegami własny wrak w którym będziesz nurkować.

Brzmi nieźle prawda? Więc do dzieła i do zobaczenia na basenie lub w jeziorze.

 

Sprzęt którego będziesz używać:

Będziesz używać kompletnego sprzętu nurkowego dopasowanego do twojego rozmiaru w którego skład wchodzi:

  • maska, płetwy i rurka potocznie zwane ABC
  • kamizelka nurkowa - jacket
  • butla nurkowa
  • automat oddechowy w skład którego wchodzi: automat z którego będziesz oddychać, zapasowego automatu oddechowego zwanego octopusem, konsoli z manometrem, który wskaże ci ilość powietrza w butli oraz głębokościomierza.
  • kombinezonu neoprenowego czyli pianki

 

Twoje materiały do nauki:

Otrzymasz zestaw profesjonalnych materiałów szkoleniowych w skład którego wchodzi instruktażowy film na DVD, podręcznik zawierający informacje odnośnie misji wraz z rejestratorem nurkowań, naszywkę PADI Seal Team, Dyplom ukończenia programu oraz koszulkę Komando Foki.

 

Wymagania wstępne:

Musisz mieć ukończone 8 lat oraz posiadać podstawowe umiejętności pływackie.

 

Twój następny krok:

Jeżeli masz ukończone 10 lat możesz przystąpić do profesjonalnego kursu nurkowego PADI OWD ( Open Water Diver Junior )