Mężczyzna nurkujący w morzu czerwonym

Podstawowy kurs nurkowania  PADI OWD - Open Water Diver

OWD to z pewnością najbardziej znany na świecie podstawowy kurs nurkowania. Co roku tysiące nowych adeptów nurkowania dzięki niemu zgłębiają tajniki wiedzy nurkowej i rozpoczynają swoją nową, podwodną przygodę.

Gratuluję!  Jeżeli tu jesteś to znaczy, że myślisz o zmianach w swoim dotychczasowym życiu, ponieważ kurs nurkowy na pewno się do tego przyczyni. Rozpoczynając swoją przygodę z nurkowaniem dołączysz do elitarnego grona ludzi, którzy mogą podziwiać podwodną faunę i florę na całym świecie. Zobaczysz na własne oczy rzeczy o których inni będą mogli tylko pomarzyć. Musisz zrobić tylko ten jeden krok i zapisać się na podstawowy kurs nurkowy PADI OWD. Zaufaj mojemu doświadczeniu a ja małymi krokami przeprowadzę cię na drugo stronę lustra wody.

 

Czego się nauczysz?

W czasie podstawowego kursu nurkowego nauczysz się wszystkich podstawowych rzeczy aby pod wodą cuć się pewnie i bezpiecznie i tylko od ciebie będzie zależało, czy będziesz się dalej rozwijać.

Kurs podzielony jest na trzy części:

01Część teoretyczna, podczas której samodzielnie będziesz przyswajać wiedzę z podręcznika oraz z filmów na DVD. Będziesz również samodzielnie wypełniać sprawdziany wiedzy, które znajdują się na końcu każdego rozdziału w twoim podręczniku. Po ich wypełnieniu, na bieżąco będziemy je wspólnie sprawdzać i omawiać wszystko to, co będzie niejasne. W podręczniku znajdziesz elementy z dziedziny fizyki, fizjologii człowieka oraz budowy i zasady działania sprzętu nurkowego.

02Część praktyczna w wodach basenowych, czyli bezpiecznych i płytkich. Przeplata się ona z sesjami teoretycznymi. W czasie zajęć basenowych posiądziesz wiele ciekawych umiejętności nurkowych, których opanowanie sprawi, że poczujesz się pewnie i bezpiecznie.

03Część praktyczna na wodach otwartych czyli głębokich to przeniesienie umiejętności nabytych w części basenowej do realnych warunków nurkowych. I to na pewno polubisz.

Na koniec otrzymasz międzynarodowy certyfikat nurkowy uprawniający do samodzielnego nurkowania z partnerem do głębokości 18 metrów a w przypadku juniora ( 10 -15 lat ) do głębokości 12 metrów.

 

Jakiego sprzętu będziesz używać?

Będziesz używać kompletnego sprzętu nurkowego dopasowanego do twojego rozmiaru w którego skład wchodzi:

  • maska, płetwy i rurka potocznie zwane ABC
  • kamizelka nurkowa - jacket
  • butla nurkowa
  • automat oddechowy w skład którego wchodzi: automat z którego będziesz oddychać, zapasowego automatu oddechowego zwanego octopusem, konsoli z manometrem, który wskaże ci ilośc powietrza w butli oraz głębokościomierza.
  • kombinezonu neoprenowego czyli pianki

 

Materiały do nauki jakie otrzymasz:

Przystępując do kursu otrzymasz zestaw materiałów szkoleniowych w skład których wchodzi podręcznik, Płyta DVD z pięcioma filmami szkoleniowymi, planer nurkowań wraz z instrukcją, logbook do rejestracji nurkowań.

 

Wymagania wstępne:

Aby przystąpić do podstawowego kursu nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego przeszkolenie. Musisz posiadać podstawowe umiejętności pływackie oraz:

  • Mieć ukończone 10 lat
  • Posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do nurkowania
  • Fotografię do certyfikatu
  • Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią wymagana jest zgoda opiekuna prawnego

 

Twój następny krok:

Po kursie podstawowym możesz przystąpić do zaawansowanego kursu nurkowego – PADI AOWD lub do kursów specjalizacji nurkowych dostępnych z poziomu podstawowego. Zobacz mapę szkolenia.