kursanci z instruktorem przy stole na statku nurkowym w egipcie

Zaawansowany kurs nurkowy PADI Divemaster.

Zostań Profesjonalistą!!!

Kurs nurkowy na Divemastera PADI jest twoim pierwszym krokiem na drodze do tego, aby zostać profesjonalnym nurkiem - takim, który traktuje nurkowanie częściowo jako zawód.

Ale nie każdy z nas nurkujących może zostać Divemasterem - tu liczą się osobiste podejście i przekonania, umiejętność brania odpowiedzialności za innych oraz plastikowy certyfikat na stopień divemasterawiedza, którą potrafimy przekazywać. Jest to pierwszy stopień na tzw. Ścieżce Profesjonalnej PADI, która kończy się osiągnięciem poziomu Instruktora PADI.


Jako Divemaster powinieneś reprezentować wysoki poziom umiejętności nurkowania, posiadać wiedzę z teorii nurkowania na poziomie instruktorskim, przejść przeszkolenie w zakresie pomocy Instruktorowi podczas prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz, najważniejsze, powinieneś być w stanie przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo innych płetwonurków znajdujących się pod Twoją opieką. Powinieneś posiadać taki poziom wyszkolenia, z którego wynikać będzie, iż potrafisz zająć się nie tylko sobą ale także innymi płetwonurkami.


Warunki przystąpienia do kursu Divemastera PADI: czworo kursantów i dwóch instruktorów w sprzęcie nurkowym stojących w wodzie

  • posiadanie certyfikatu Advanced Open Water Diver PADI (lub odpowiednik)
  • posiadanie certyfikatu PADI Rescue Diver (lub odpowiednik)
  • posiadanie dokumentu stwierdzającego ukończenie w ciągu trzech ostatnich lat kursu pierwszej pomocy
  • przedstawienie co najmniej 60 udokumentowanych nurkowań
  • mieć ukończone 18 lat
  • być w dobrej kondycji fizycznej i przedstawić zaświadczenie lekarskie o zdolności do nurkowania

Kurs Divemastera nie jest kursem typowo szkoleniowym, jest to raczej podsumowanie Twojego dotychczasowego doświadczenia, które pozwoli szkolącemu Cię Instruktorowi PADI stwierdzić czy możesz podjąć się roli Divemastera.